Amazon, Boston’da açtığı yeni ofiste 3 bin kişi istihdam edecek

Amazon, Boston teknoloji merkezini genişleteceğini ve Alexa, bulut bilişim, robotik ve eczane ekiplerinde 3 bin yeni çalışan alacağını açıkladı. Şirket, Boston’un Seaport bölgesinde yeni bir ofis açacak.
23 Şubat 2021

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
23 Şubat 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Amazon, 2020 yılında eşi benzeri görülmemiş bir istihdam gerçekleştirdi.

2020 yılı, koronavirüs salgınının da etkisiyle e-ticarete olan talebin astronomik ölçüde arttığı bir yıl oldu. Bu talepten yararlanan en büyük firmalardan biri olan Amazon, 2020 yılında eşi benzeri görülmemiş bir istihdam gerçekleştirdi.

Şirket, geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Boston’da yeni açacağı ofiste 3 bin işe alım yapmayı planladığını duyurdu. Yeni istihdamlar; yazılım geliştirme, yapay zeka, makine öğrenimi, yönetim, insan kaynakları ve finans gibi alanlarda olacak. Ayrıca, yeni istihdam edilecek kişiler, Amazon Web Hizmetleri, robotik, Alexa ve yeni ortaya çıkan Amazon Eczane ekiplerini de destekleyecek. Şirket, işe alımları önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamlamayı planlıyor.

Seaport’ta 17 katlı bina kiralandı

E-ticaret devi, yeni işe alınan kişiler için Boston’un Seaport bölgesinde 17 katlı bir binanın ofis olarak kiraladığını duyurdu. 2024 yılında tamamlanması planlanan 630 bin metrekarelik ofiste; çalışma alanları, inovasyon laboratuvarları ve çalışanlar için karma kullanımlı ortak alanların yanı sıra iki tiyatro ve eğlence alanları yer alacak.

Şirketin genişleme kararı, Boston’da artan varlığına dayanıyor. Amazon, 2018 yılında Boston’da 2 bin istihdam oluşturacağını açıklamıştı. Ayrıca, Seaport bölgesinde ayrı bir 17 katlı karma kullanımlı bina kiralayacağını duyurmuştu. Bahsi geçen bina inşaatının da bu yıl tamamlanması bekleniyor.

Amazon’un küresel iş günü 1 milyonu aştı

Amazon, salgın sırasında eşi benzeri görülmemiş seviyelerde işe alım yaptı. E-ticaret talebindeki artış şirketi canlandırdı. Karantina altına giren tüketiciler hem temel ihtiyaçlar için hem de diğer kategorilerdeki ürünler için online perakendecilere yöneldi. Şirket de bu durumdan en çok faydalanan şirketlerden biri oldu.

Şirket, 2020 yılında 400 binden fazla kişiyi işe aldı. Bu da şirketin küresel iş gücünü 1 milyonun üzerine çıkardı. Şirket; geçen yıl New York, Detroit ve San Diego dahil olmak üzere pek çok büyük şehirde kurmuş olduğu teknoloji merkezlerine binlerce işe alım yapacağını da duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü