AirAsia, e-ticaret teslimatlarını drone ile yapacak

Malezya merkezli havayolu şirketi AirAsia, e-ticaret platformları için geliştirdiği drone pilotluğu eğitimi için onay aldığını duyurdu.
drone

AirAsia, yakın dönemde geliştirdiği drone pilotluğu eğitimini yürütmek için onay aldığını duyurdu. Alınan onay ile beraber, otomatik drone’lar kullanarak şirketin e-ticaret platformlarından mal teslimi için geliştirdiği drone pilot projesi genişletilecek.

“Drone ile teslimat e-ticaret endüstrisini destekliyor”

AirAsia Group (Dijital) Başkanı Aireen Omar, yaptığı açıklamada, inovasyonun her zaman şirketin DNA’sında olduğunu vurgulayarak, “Drone ile teslimat yakında en son lojistik çözüm olacak. Sürekli büyüyen e-ticaret endüstrisine çok güçlü bir destek sunuyor. En önemlisi, bu yenilik Malezyalılar için yeni yüksek teknolojili iş fırsatları sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

AirAsia’nın bu gibi girişimlerle şirkette yeni bir kariyer inşa etmeleri için çalışanlarına ikinci bir şans sunduğunu belirten Aireen Omar, “Drone’lar, elektronik ticaret ile uzak kırsal alanlara ilaç ve malzemelerin taşınmasına kadar teslimat alanını gerçekten dönüştürme ve genişletme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahip.” diye konuştu.

AirAsia, e-ticaret girişimlerine devam ediyor

AirAsia Aviation Limited’in Grup CEO’su Bo Lingam ise, drone eğitim programının Allstar’larını geliştirmek ve daha geniş topluluk için yeni programlar sunmanın yanı sıra, Malezya’da daha nitelikli uzaktan pilotlara sahip olmak için kaliteli eğitim sağlamada drone endüstrisini destekleme fırsatı sağladığını söyledi.

Şirket geçtiğimiz kasım ayında, tüketiciler için hızlı, kolay ve uygun fiyatlı paket teslimatı sağlamaya yönelik online hizmetler sundu. Ek olarak AirAsia Express’i piyasaya sürerek, e-ticaret yatırımlarına hız kazandırdı. AirAsia Express, şirketin lojistik kolu olan Teleport tarafından destekleniyor.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara