2021’de E-Ticaret Hisse Senetlerinde 3 Trend

2021 yılı ve sonraki yıllarda hissedarlara iyi kazanç sağlamaya aday üç büyük e-ticaret hisse senedi var!
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
1 Ocak 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
1 Ocak 2021
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
2021 için büyük kazanç vaat eden e-ticaret hisse senetleri hangileri?

Statista’ya göre e-ticaret satışları 2023 yılına kadar 6,5 trilyon dolara yükselecek. Bu, birçok yatırımcının önümüzdeki yıllarda bir servet kazanması anlamına geliyor. Muazzam bir küresel pazar olan e-ticaret ekosisteminde 2021 için büyük kazanç vaat eden e-ticaret hisse senetleri hangileri?

Trend E-Ticaret Hisse Senetleri

Pinterest

Pinterest, kendini bir “görsel keşif motoru” olarak konumlandırıyor. Esasen, insanların hobileri ve ilgi alanları ile ilgili görseller aramak için kullanılan sosyal medya platformudur. Pinterest’in dediği gibi kullanıcıların “ilhamdan gerçeğe” geçmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca, online pazarlamacıların potansiyel müşterilere ulaşması için aracı işlevi görüyor.

Pinterest, bazıları reklam içeren gelişmiş yapay zeka teknolojisi kullanıyor. Pinterest’in görsel keşfe odaklanması, dijital reklamlara iyi bir katkı sağlıyor. Ve kullanıcılar hayatlarını iyileştirmenin veya tutkularının peşinden gitmenin yollarını aradıkça, harekete geçiyor ve online alışveriş yapmaya yöneliyorlar. Bir e-ticaret kurumu olarak büyüme için güçlü bir formül!

Pinterest, geçtiğimiz yıl 100 milyondan fazla kullanıcı kazandı. Gelirleri ise yıllık yüzde 58 artışla 443 milyon dolara yükseldi. Net geliri yaklaşık 15 kat artarak 87 milyon dolara ulaştı.

Pinterest’in hisseleri, Nisan 2019’daki ilk halka arzından bu yana kabaca yüzde 170 arttı. 2021 yılında da bu artış devam edecek ve etkileyici bir büyüme sergileyecek gibi görünüyor. E-ticaret hisse senedi arayan yatırımcılar 2021’de Pinterest hisselerinden daha fazla kazanç bekleyebilir.

PayPal

PayPal, satış işlemlerini tamamlayan ve kolaylaştıran bir ödeme platformudur. Online ödeme lideri, küresel e-ticaret endüstrisinin önemli bir sağlayıcısıdır. Bu gelişen pazar ile birlikte hızlı bir şekilde büyüyor.

PayPal, online satın alma işlemlerini daha hızlı ve daha güvenli hale getiriyor. Kişiler, fatura bilgileri girmeden mobil cihazlarından sadece birkaç tıklama ile ürün satın alabiliyor. PayPal’ın araçları, ödeme sürecini hızlandırarak online tüccarların dönüşüm oranlarını iyileştirmeye, bu süreçte satışlarını ve kârlarını artırmaya yardımcı oluyor.

PayPal’ın güçlü büyümesi, bir finansal dev haline gelmesini sağladı. Üçüncü çeyrekte geliri yıldan yıla yüzde 25 artarak, 5,5 milyar dolara ulaştı. Bu arada, faaliyet geliri yüzde 45 artışla 1,5 milyar dolara yükseldi. Bu etkileyici kârlılık, şirketin bilançosunda 8 milyar dolardan fazla nakit biriktirmesini sağladı.

PayPal, 2021 yılında 360 milyondan fazla müşterisine hesaplarını Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle finanse etme imkanı vermeyi planlıyor. Bunlar daha sonra dünya çapında 26 milyondan fazla online sitede alışveriş yapmak için kullanılabilecek. Şirket, kripto para birimini ABD doları gibi fiat para birimine hemen dönüştürecek ve böylece yatırımcılar için herhangi bir kur riskini ortadan kaldıracak. Böylece PayPal, 2021 yılı ve sonrasında e-ticaret endüstrisinin büyümesinin yanı sıra bu süreçte kendi büyümesini sağlayacak ve e-ticaret hissedarlarının kârlarını artıracak.

JD.com

Çin, dünyanın en büyük e-ticaret pazarıdır. JD.com, gelir bakımından en büyük online perakendecidir. EMarketer’e göre, Çin’in online satışları 2019’da 1,9 trilyon dolar oldu. Bu rakam 2023 yılına kadar 4 trilyon doların üzerine çıkacak. Bu satışların çoğu JD.com’un e-ticaret platformunda gerçekleşecek.

JD.com, rakiplerinin aksine yüksek kaliteli ürünler satmasıyla tanınıyor. Doğrudan bir perakendeci olarak, tedarik zincirinin tamamı üzerinde daha fazla kontrole sahip. Ayrıca, 440 milyondan fazla müşterisine özgün ürünler sağlayabiliyor. Ek olarak, üst düzey tedarik ağı il JD, Çin’deki 1,4 milyar insanın yüzde 99’una ertesi gün veya daha hızlı teslimat hizmeti sunuyor.

JD.com’un e-ticaret ve teslimat hizmetleri, koronavirüs salgını sırasında, özellikle de Çin’deki birçok fiziksel perakende mağazasının kapanmaya zorlandığı ilk aşamalarında hayati önem taşıdı. Bu, büyümesini hızlandırdı. Şirketin geliri üçüncü çeyrekte yüzde 29 artışla 25,7 milyar dolara yükseldi. Aktif müşterilerde yüzde 32 artış oldu. Net geliri yüzde 80 artışla 819 milyon dolara yükseldi. Önümüzdeki 10 yılda Çin e-ticaret pazarı daha da büyüyecek. JD.com’un ise büyük bir büyüme potansiyeli var. Bu, e-ticaret hisselerini daha da değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü